Termomodernizacje

Marmator Budownictwo > Termomodernizacje

OCIEPLANIE BUDYNKÓW

 

Termomodernizacja budynku to bez wątpienia opłacalna inwestycja, która przez wiele lat przynosi korzyści oraz poprawia komfort życia użytkowników budynku.

Dobrze wykonana termomodernizacja – z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów – ma odzwierciedlenie w wydajności elewacji oraz znacznie wpływa na jej estetykę. Odpowiednie wykonanie izolacji chroni mury przed przemarzaniem i zawilgoceniem, tak więc nowa elewacja to przede wszystkim oszczędność energii, ale też ochrona środowiska naturalnego.

Jesteśmy generalnym wykonawcą na wielu budowach w całej Polsce. Ocieplamy budynki głównie na terenie Śląska i Zagłębia – Katowice, Sosnowiec, Ruda Śląska, Będzin, Mysłowice czy Zabrze.


Szukasz pracy?

Stale poszukujemy nowych specjalistów do naszej ekipy. Wyślij nam swoje CV i współpracuj z liderem na śląsku!

OCIEPLANIE DACHÓW

 

Ocieplanie dachów styropianem laminowanym papą to coraz popularniejszy sposób termomodernizacji. styropapa zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną oraz utrzymanie odpowiednich warunków cieplnych i wilgotnościowych.

Zaletą stosowania styropapy jest niewielkie obciążenie konstrukcji oraz wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych i starzenie. Ocieplanie styropapą jest w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska.


OCIEPLANIE STROPODACHÓW

 

Powszechną formą jest ocieplanie celulozą. Możemy je zastosować zarówno w budynkach mieszkalnych jedno – i wielorodzinnych, jak też w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej.

Celuloza zapewnia wysoką ochronę przed wahaniami temperatury dzięki nieprzepuszczającej powietrza włóknistej strukturze oraz stanowi dobrą ochronę przed pożarem. Materiał ten jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje alergii.

Innym sposobem jest ocieplenie wełną mineralną – materiałem tak samo popularnym jak styropian, choć nieco droższym. Jednak wełna mineralna to nie tylko materiał termoizolacyjny – to jednocześnie bardzo dobra izolacja akustyczna i ognioochronna.

Popularne są także ocieplenia styropianem. Posiada on dobre właściwości izolacyjne, które zachowuje nawet w kontakcie z wilgocią – nie nasiąka wodą. Styropian jest odporny na rozwój pleśni i grzybów, charakteryzuje się niską przepuszczalnością pary i odpornością na starzenie.


DEMONTAŻ I UTYLIZACJA AZBESTU

 

Proponujemy demontaż materiałów z azbestu za pomocą specjalistycznych środków. Usuwanie azbestu wykonywane jest na mokro wraz z usunięciem pyłu azbestowego.

Dbamy o prawidłowe zabezpieczenie, załadunek i przygotowanie odpadów azbestowych do transportu i utylizacji. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Nasi pracownicy są przeszkoleni oraz wyposażeni w specjalistyczne środki ochrony osobistej.


IZOLACJE FUNDAMENTÓW

 REMONTY DACHÓW

 OCIEPLENIA STROPÓW PIWNICZNYCH

 


Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się!